Mezoterapia mikroigłowa to nieinwazyjny zabieg rewitalizujący i odmładzający skórę. Najczęściej wykonywany jest na twarzy, szyi i dekolcie – jednak można go przeprowadzać także na brzuchu, pośladkach, ramionach oraz udach, czyli obszarach ciała, które obejmuje endermologia. Połączenie tych dwóch zabiegów może pomóc poprawić rezultaty. Plan przeprowadzania zabiegów należy skonsultować z kosmetologiem.
Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia lub rollera, które tworzą kontrolowane mikronacięcia i nakłucia w skórze. Przez nie wprowadzane zostają koktajle witaminowe, preparaty rewitalizujące lub osocze bogatopłytkowe. Wywołuje to lekki stan zapalny tkanek, który pobudza skórę do intensywnej regeneracji i odnowy. Tworzy ona nowe włókna kolagenowe i elastynę. Zabieg ten jest wybierany przez osoby, które chcą, by ich skóra stała się elastyczna, sprężysta i wygładzona. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, można go wykonywać przez cały rok.
Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona lub opuchnięta. Najlepsze efekty osiąga się przez stosowanie mezoterapii mikroigłowej w serii zabiegów. Można wykonywać je co około 2-4 tygodnie.
ELEKTROPORACJA
Elektroporacja to proces zachodzący w błonie komórkowej w wyniku działania wysokonapięciowych pól elektrycznych. Pod wpływem krótkotrwałego działania pola elektrycznego następują odwracalne zmiany (czasowa destabilizacja) w strukturze błony komórkowej. Proces ten nie uszkadza błon komórkowych, a pomaga wprowadzić do komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych.
WSKAZANIA
Zabiegi z zakresu mezoterapii mikroigłowej są zalecane osobom, którym zależy na:
- profilaktyce przeciwstarzeniowej,
- likwidacji cellulitu,
- wygładzanie rozstępów i blizn,
- ujędrnieniu skóry,
- wymodelowaniu sylwetki,
- pobudzeniu krążenia,
- wyciszeniu podrażnionej skóry naczyniowej,
- redukcji zaczerwienienia cery.
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej
Mezoterapii mikroigłowej nie należy przeprowadzać w przypadku:
- choroby nowotworowej,
- ciąży i karmienia piersią,
- stanów zapalnych skóry,
- uszkodzeń mechanicznych skóry,
- niewydolności krążenia,
- gorączki lub osłabienia,
- osteoporozy,
- opryszczki,
- epilepsji,
- alergii na składniki stosowanych preparatów,
- obecności w okolicy zabiegowej ciał obcych metalicznych i implantów elektronicznych (rozrusznik serca, aparat na zęby, endoproteza itp.).
Przed rozpoczęciem usługi przeprowadzamy wywiad z pacjentem. Na tej podstawie możemy ocenić, czy w jego przypadku istnieją przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej. Wszystkie zabiegi przeprowadzamy w naszym gabinecie w Poznaniu.